içinde

Pubg Mobile En İyi Emülatör Ayarları

PUBG MOBİLE EMÜLATÖR AYARLARI

Pubg Mobile 2018 senesinde hayatımıza giren bir oyun olarak yaklaşık olarak dördüncü senesini geride bırakıyor. Bu dört sene içerisinde pek çok güncelleme aldı ve her güncellemede olmasa da bir çok güncellemede oyun mekaniklerinde değişiklikler meydana geldi. Pubg mobile adında bahsedildiği gibi mobil cihazlar için çıkan bir oyun olsa da her zaman bilgisayar oyuncuları için de tercih edilen bir oyun oldu. Oyunun emülatörü çok geçmeden yayınlamasıyla bir çok oyuncu Pubg Mobile oyununu emülatör olarak oynama fırsatını buldu. Peki emülatörden oynamak için en iyi pubg mobile emülatör ayarları neler ve ayar yaparken neye dikkat edilmesi lazım?

Pubg Mobile Emülatör Ayarı Yapılırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Emülatör üzerinden Pubg Mobile oynayan oyuncuların dikkat etmesi gereken pek çok detay var. Bunlardan birisi kullanılan bilgisayarın özellikleri. İyi bir bilgisayar çok daha yüksek ayarlara olanak verirken özellikleri daha düşük bir bilgisayarda yüksek ayarlar kullanmayı denemek pek çok sıkıntıyı beraberinde getirebilir. Bu nedenle Pubg Mobile emülatör ayarı yapılırken ilk dikkat edilmesi gereken şey bilgisayarın özellikleridir.

Bilgisayar dışında kullanılan ekipmanların niteliği de oyun performansını ve ayarlarını etkileyecektir. Örneğin 21 inç bir ekran kullanan bir sistem ile 27 inç ekran kullanan bir sistemde aynı ayarları kullanmak oyun performansında farklılığa neden olabilir. Özellikle bu durum Pubg mobile emülatör hassasiyet ayarları yaparken büyük bir problem yaratabilir.

Üçüncü ve en önemli ayarlardan birisi de farenin hassasiyet(DPI) ayarıdır. Farenin hızı olarak da ifade edilebilen bu ayar her oyuncu için değişiklik gösterebilir. Bir kişi fareyi çok az hareket ettirerek oyun oynarken bir başka oyuncu bütün bir masada fareyi gezdirerek oyun tercih ediyor olabilir. Bu gibi nedenlerle en doğru ayarlar tamamen kişiseldir.

Pubg Mobile Grafik Ayarları

Pubg Mobile grafik ayarları yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli 3 şey; İşlemci, Ekran kartı ve Monitör olarak sıralanabilir. Pubg Mobile özellikle ekran kartı ve işlemciyi çok kullanan bir oyun olduğu için grafik ayarı yaparken iyi bir sistem kullanılıyorsa daha yüksek ayarlar seçilebilir. Bunun dışında genel ayar olarak Akıcı tercih edilmesi önerilir çünkü Akıcı görüntü ayarında 90 fps seçeneği otomatik olarak karşınıza çıkıyor. Eğer daha yüksek bir görüntü ayarı kullanacak iseniz 90 fps için ayrı bir prosedür mevcut.

Bir başka önemli unsur da ekranın özellikleri. Eğer ekran yüksek yenileme hızı (HZ) ve düşük gecikme süresine (MS) sahip ise yüksek grafik ayarları ile daha fazla verim almak mümkün. Tabi sadece performans anlamında değil kaliteyi düşünen kişiler için daha yüksek grafik ayarları önerilmekte.

Pubg Mobile Emülatör Hassasiyet Ayarları

Emülatör için en önemli şeylerden birisi olan hassasiyet ayarı yapılırken ise dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden birisi kullanıcının mouse hassasiyeti ve fareyi kullandığı alandır. Eğer fareyi kısıtlı bir alanda kullanıyorsanız veya fareyi az hareket ettiriyorsanız en iyi emülatör hassasiyet ayarları için daha yüksek hassasiyet değerlerine ihtiyacınız olacak. Eğer mouse alanınız geniş ve fareyi geniş alanlarda kullanan biriyseniz daha düşük hassasiyet kullanmanız alacağınız verimi arttıracaktır. Burada mouse hassasiyeti de önemlidir.

Emülatör üzerinden oyun oynarken en dikkat edilmesi gereken detaylardan birisi de daha önce bahsettiğimiz gibi monitörlerdir. Monitör büyüklüğü hassasiyet ayarını tamamen değiştirebilen bir durum. Eğer yüksek inç bir monitörde oynuyorsanız hassasiyet değerlerinizin düşük inç monitörlere göre daha yüksek olması gerekiyor. Bu hem spreylerde hem kamera açısı ayarında büyük öneme sahip bir durum.

Emülatör Gameloop Ayarları

En önemli ayarlardan birisi de Gameloop ayarları olarak ifade edilen ayarlar. Oyun dışındayken de yapılabilen Gameloop emülatör ayarları konusunda dikkat edilmesi ve kesinlikle kullanılması gereken birkaç ayar var.

Temel ayarlarda Başlat ve Sabit pencere oranı seçilmiş olmalı. Motor ayarlarına gelindiğinde ise Directx+ tercihi işlemcisi iyi olan bilgisayarlar için tercih edilen bir ayardır. Oluşturma ön belleğini etkinleşti, genel render ön belleğini zorla, ayrık grafikleri öncellikli olarak kullan ve Render Optimizasyonunu aç seçeneklerinin seçili olması render ayarlarını en iyi hale getirecektir.

Oyun ayarlarına geçildiğinde ise Gameloop sizi oldukça iyi yönlendiriyor. SD 720P en düşük netlik, HD 1080P görüntüsü GTX 660 ve üstü ekran kartları için önerilen netlik ve Ultra HD 2K ise GTX 1060 ve üzeri kartlar için öneriliyor. Oyun kalitesi kısmında da ayarlar mevcut ama HD olması görüntü netliğini ciddi anlamd arttıracaktır. En alttaki FPS seçeneğini 90 yapmak oyunun vereceği 90 FPS değeri için ayrıca gereklidir.

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

VALORANT Red Bull Campus Clutch heyecanı geri döndü

Pubg Mobile VisnieXVole Challange Şampiyonu belli oldu