içinde

God of War Dizisi Geliyor…

With a new God of War show now on the way, the HBO vs. Netflix vs. Amazon gaming arms race has truly begun

Amazon, God Of War dizisini bir sonraki video oyunundan televizyon dizisine uyarladı ve bununla birlikte -HBO’nun bu yıl yayınlanacak yeni The Last of Us dizisinin gelişiyle birlikte- iki yayın devi daha Netflix’in çoktan büyük bir avantaj elde ettiği video oyunundan televizyona silahlanma yarışına girmiş oldu.

Kratos, bu yıl The Last of Us’tan Joel ve Ellie ile birlikte ekranlara gelecek bir sonraki ünlü oyun karakteri olacak.

Amazon, video oyunundan TV şovuna geçişin başında olacak ve tüm GoW hayran kitlesi ikonik tanrı katili rolünü kimin üstleneceğini görmek için nefeslerini tutacak.

Bu iddialı bir unvan olsa da, Amazon oyun silahlanma yarışında çok geride kalıyor. HBO’nun yakın zamanda The Last of Us dizisini satın alması ve geliştirmesiyle birlikte her iki platform da Netflix’in yanında sönük kalıyor. Netflix Arcane (League of Legends’dan), The Witcher, Castlevania ve The Cuphead Show gibi dizilerle oyundan TV’ye sahnesinde neredeyse hakimiyete sahip, yayın devinin onu dize getirmek için bir tanrı katiline ihtiyacı olacak.

Tek sorun bu kadar çok olması da değil. League’den ilham alan Arcane, IMDB’ye göre tüm zamanların en iyi 25 TV şovu arasında yer alırken, The Witcher kült bir takipçi kitlesi topladı ve birden fazla sezona yayıldı.

Castlevania dört sezona yayıldı ve bölümler animasyon şovunun son kısımlarına doğru neredeyse on üzerinden on dereceye ulaştı.

Elbette bazı oyunlar rekor kırmıyor. Resident Evil Netflix kataloğunun bir parçasıdır ve çoğu izleyiciyi eğlendirmeyi başaramamıştır. Dizinin reytingleri kesinlikle acımasızdı, ancak yine de Netflix’in oyundan filme türü üzerindeki hakimiyetini gösteriyor.

HBO, iki oyun serisiyle aynı olayları detaylandıran The Last of Us TV dizisiyle bayrağını dikti.

Yayın devi uyarlama konusunda güçlü bir başarı oranına sahip. Game of Thrones, kötü geçen son sezonuna rağmen, popüler kültürün en büyük hayran kitlelerinden birini oluşturmuş, hatta aynı evrenden House of the Dragon ve Kit Harrington’ın başrolünde olduğu söylenen Jon Snow devam dizisi gibi kitaptan televizyona uyarlamalar ortaya çıkarmıştı.

Böylesine güçlü bir geçmişe sahip olan TLOU, Netflix’i kızdıracak bir potansiyele sahip gibi görünüyor.

Bunun Netflix’in zırhında bir çentik açıp açmayacağı, memnun edilmesi zor olduğu bilinen oyun hayranlarının TLOU bayrağının arkasında toplanıp toplanamayacağına bağlı olacak.

HBO ve Amazon’un Netflix’i devirip deviremeyeceğini zaman gösterecek. Eğer The Last of Us ya da God of War çok iyi eleştiriler alırsa Netflix terlemeye başlayabilir.

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

MAXLIG PRO SCRIM CANLI YAYINI

PMNC 2022 TÜRKİYE FİNALİST TAKIMLARI BELLİ OLDU